Englezi srušili Čehe i pogurali Hrvatsku do drugog mjesta!
ENGLESKA - ČEŠKA 1-0

KRAJ Kraaaaaaaaaaaaaaaaaaj utakmice na Wembleyu. Engleska je pobijedila golom Raheema Sterlinga i s prvog mjesta ide u osminu finala. Česi su pali na treće mjesto, a na drugo je skočila Hrvatska koja je pobijedila Škotsku 3-1!
85' Zabio je Henderson za Englesku, ali dosuđeno je zaleđe. Ostaje 1-0.
80' Česi su u ovome trenutku pali na treće mjesto. Moraju pritisnuti ako žele barem do boda koji bi im donio povratak na drugu poziciju.
77' Hrvatska ima 3-1 protiv Škotske i u ovome trenutku je druga na tablici zbog bolje gol-razlike u odnosu na Češku!
75' Promjena kod Češke. Najbolji strijelac Čeha na ovome Euru s tri gola je bio nevidljiv danas, ušao je umjesto njega Pekhart.
73' Englezi su napokon nešto napravili. Maguire je iznenada završio naprijed i povukao loptu do šesnaesterca. Poslao je prostor Bellinghamu, ali Kalaš je na vrijeme reagirao i izbio to u korner.
68' Traže Englezi jedanaesterac! Maguire je pao nakon duela s jednim češkim stoperom. Pokazivao je portugalskom sucu da ga je protivnik srušio, ali on je samo odmahnuo rukom. Southgate je napravio nove promjene. Izašli su Sterling i Grealish, a ušli Bellingham i Rashford.
63' Tempo utakmice u Londonu je totalno pao. I jedni i drugi više ne napadaju kao u prvom dijelu, a češki izbornik je napravio dvostruku promjenu. Izašli su Masopust i Darida, a ušli Hložek i Kral.
63' Modriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiić! Nema veze s ovom utakmicom, ali Hrvatska vodi 2-1 u Glasgowu protiv Škotskeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Kakva golčina Luke Modrića, ma kapetančino naša.
55' Bez ozbiljnijih prilika u drugom poluvremenu. Englezi više nisu toliko napadački nastrojeni, a jedan od razloga je sigurno organiziranija i čvršća Češka koja puno bolje stoji na terenu. Nema više propuštaja po krilnim pozicijama, Saka i Sterling su zasad zatvoreni.
50' Umrtvila se igra na početku drugog dijela. Lopta je sve češće u zraku uz puno sitnih prekršaja. Englezi kao da su smanjili snažni tempo koji su nametnuli u prvom dijelu.
46' Počelo je drugo poluvrijeme na Wembleyu. Ševčik je ušao umjesto Janktaa, a Southgate je uveo Hendersona umjesto Ricea.
45+1' Kraaaj prvog poluvremena. Engleska ima 1-0 golom Sterlinga, a vrlo lako je moglo biti i uvjerljivije. No, imali su i Česi svoje šanse. Krenuli su dosta loše, ali kako je utakmica odmicala i oni su se odvažili prema naprijed i zaprijetili.Loše vijesti iz Glasgowa. Škotska je izjednačila protiv Hrvatske golom McGregora.
41' Englezi su vratili loptu pod svoje vlasništvo. Na početku su većinom napadali preko Sterlinga, a sada su preselili na desnu gdje se nalazi sjajni i vrlo opasni Sako. Imao je nekoliko odličnih prodora po desnoj strani, neuhvatljiv je za češke braniče.
36' Kakva šansa za Češku! Izgleda da su se Česi probudili iz nokauta nakon lošeg ulaska u utakmicu. Sve češće ih viđamo u engleskom šesnaestercu, a sada je odličnu priliku imao Souček. Boril je ubacio s lijeve strane u peterac. Tamo je bio Jankto koji je pao nakon duela s Maguireom, lopta se odbila do Součeka koji je opalio s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla malo pored stative.
30' Prva prilika Češke! Holeš je dobio loptu na desnom rubu šesnaesterca, odlično gađao donji desni kut, ali Pickford ga je pročitao.
27' Mnogi su smatrali kako će Englezi kalkulirati i ciljati drugo mjesto koje bi im donijelo puno lakši ždrijeb osmini finala. No, to nije ni blizu istini. Engleska igra odlično danas, pritišće od samog početka i već ima 1-0.
26' Braniiiiiiiiiii Vacliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik. Fenomenalnu loptu dobio je Kane u šesanestercu, prodao je lažnjak jednom Čehu i opalio po golu, ali obranio mu je Vaclik.Englezi igraju fantastično, dominiraju od početka susreta i pletu mrežu oko češkog gola. Česi su neprepoznatljivi i nemoćni, skroz su se povukli i zasad bez odgovora u napadu.
24' Evo i Češke u izletu naprijed nakon dugo vremena. Ubacio je Masopust s desne strane, ali Phillips je odlično reagirao i to prsima spustio za Pickforda.
17' I Hrvatska i Engleska vode u ranoj fazi utakmice. No, što vodstvo Engleske znači za Hrvatsku? Vatreni" s pobjedom protiv Škotske mogu biti i drugi, no tada će odlučivati razlika golova između Hrvatske i Češke. Dalićevi igrači su trenutno na 0, a Česi na +1. Budu li Hrvatska i Češka izjednačeni i po gol-razlici (da, primjerice, Engleska pobijedi 2-0, a Hrvatska 1-0), dalje bi išli Česi zbog većeg broja postignutih golova.Dakle, pobjeda od tri gola nad Škotima uz bilo koji poraz Češke sigurno bi nas odveo na drugo mjesto, ili sličan visoki poraz Češke uz minimalnu pobjedu nad Škotskom.
HRVATSKA VODI Fantastične vijesti iz Glasgowaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Hrvatska vodi 1-0 protiv domaćina Škotske, zabio je Nikolaaaaaaaaaaaa Vlašiiiiiiiiiiiiiiiiiić. Prijenos možete pratiti OVDJE .
16' Sterilno i jako bezopasno izgleda Čeha. Teško dolaze do lopte, nema tog njihovog visokog presinga i ulazaka iz drugog plana na lijevoj strani. Englezi su ih u potpunosti neutralizirali i u potpunosti kontroliraju utakmicu.
11' Steeeeeeeeeeeerliiiiiiiiiiiiiing. Engleska ima 1-0! Bila je to fenomenalna akcija preko desne strane. Saka je probio, došao do peterca i ubacio na drugu stativu, no lopta je sve preskočila. Na sreću Engleza, nju je prihvatio Jack Grealish koji je fenomenalno podbio loptu na drugu stativu, a tamo je bio najniži, Raheem Sterling, koji je zabio za 1-0! Tko će drugi ako neće on, jedini strijelac Engleza na ovome Euru.
6' Očekivali smo goropadniju i agresivniju Češku, točno ono što smo vidjeli u prve dvije utakmice, ali Englezi su ih totalno pritisnuli. Od početka je domaćin preuzeo posjed lopte i pokušava pritisnuti, posebno preko lijeve strane gdje je vrlo raspoložen Raheem Sterling. Patrick Schick zasad se nalazi u džepu Harryja Maguirea...
2' Trese se stativaaaaaaaaaaaa! Sterling se šuljao između češke obrambene linije, a s lijeve strane ga je sjajno uočio Luke Shaw koji mu je poslao sjajnu loptu. Sterling je stigao pred Vaclika, prebacio ga, ali pogodio stativu.
1' Počela je utakmica na Wembleyu!
POSTAVE Stigli su i sastavi za današnji susret. Southgate je pomalo iznenađujuće od prvih 11 stavio mladog igrača Arsenala Bukaya Saku, a tu je i Maguire koji se oporavio od ozljede.Češka: Vaclik - Coufal, Čelustka, Kalaš, Boril - Holeš, Souček - Masopust, Darida, Jankto - SchickEngleska: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Phillips, Rice - Saka, Grealish, Sterling - Kane.
ENGLEZI U KARANTENI Englezi Ben Chilwell i Mason Mount će propustiti današnju utakmicu jer su bili u kontaktu sa zaraženim škotskim nogometašem Billyjem Gilmourom. Točnije, pozdravili su se s njim nakon utakmice Škotske i Engleske. No, ono što je poprilično neobično i neshvatljivo je to da ne mora u izolaciju nitko od njegovih suigrača iz reprezentacije koji su s njim cijelo vrijeme u kontaktu, dijele svlačionicu, hotel, druže se.Škotski izbornik to nije htio komentirati, uz objašnjenje kako to nije njegov posao, a bez obzira što su bili negativni na testiranju, Mount i Chilwell svejedno moraju u karantenu. I ne kriju razočaranje.- Teško je ovo prihvatiti i razočaran sam, ali želim najbolje momcima u večerašnjoj utakmici. Navijat ću za vas. Siguran sam da ću biti sretan kada se vratim ekipi - napisao je Chilwell, a slično je i Mountova poruka. - Apsolutno sam razočaran zato što moram propustiti večerašnju utakmicu. Navijat ću za dečke kao i obično, a uvjeravam vas da ću biti spreman kada me vrate. Idemo Engleska!Ovakve odluke nisu jasne i engleskom izborniku Southgateu koji je zbog bizarnih pravila ostao bez dva igrača.- Ne želim izazivati dramu Škotskoj, ali ako ste svi zajedno u svlačionici, gdje stojite? Ne znam sve važne čimbenike, no očito je da nema problema ako ste zajedno na terenu. Zato nema problema u Premier ligi, pokazalo se da nema dovoljno dugih kontakata na treningu da bi riskirali prenošenje zaraze.
GARETH SOUTHGATE Pod ogromnim pritiskom je izbornik Engleske Gareth Southgate već danima. Očekivanja javnosti su velika, svi žele, ni manje ni više, nego naslov europskog prvaka. Englezi su u prvom kolu protiv Hrvatske odigrali koliko im treba, a protiv Škota su razočarali. Bila je to tvrda i čvrsta otočka utakmica u kojoj su Englezi, unatoč silnoj kvaliteti i superiornosti nad protivnikom, stvorili tek jednu ozbiljnu šansu. Nije to bila ni sjena reprezentaciji kakvu navijači žele vidjeti i upravo zbog toga je velika razočaranost usmjerena ka Sourhgate. No, pobjeda protiv Čeha bi mogla puno toga promijeniti.- Razumijemo svu pažnju koja je usmjerena k nama i znamo da se moramo poboljšati kako bismo bili što bolji na turniru. Moramo igrati puno bolje. Kad igrate jako loše, želite to što prije poboljšati. Igrači imaju želju za tim, ja imam želju za tim. Pod pritiskom smo, ali to je normalno. Igramo za Englesku, na Wembleyju smo, na velikom smo turniru i moramo se nositi s tim. Moramo proizvesti nogomet koji publici pruža uzbuđenje koje želi i rezultate koje želi.
NAJAVA Patrick Schick ili Harry Kane? Češka ili Engleska? Dok će se Hrvatska i Škotska boriti za treće mjesto i plasman u osminu finala Eura, Češka i Engleska će u istom terminu odlučivati o prvom mjestu u skupini D.I jedni i drugi imaju četiri boda nakon dva kola, no Česi su trenutačno na čelu skupine zbog bolje gol-razlike. Engleski navijači bili su oduševljeni igrom svoje reprezentacije u prvom kolu protiv Hrvatske (1-0). Dominirali su i pokazali artiljeriju koju imaju i to im je samo podebljalo tvrdnje da mogu do naslova. No, remi sa Škotskom (0-0) u drugom kolu pokazao je da je Engleska itekako ranjiva i ne baš toliko moćna kada im se usudite suprotstaviti.Osim loše igre, loša vijest za izbornika Garetha Southgatea je i izostanak Bena Chilwella i Masona Mounta koji moraju u izolaciju jer su bili u kontaktu sa zaraženim Škotom Billyjem Gilmourom. Oni da, no nitko od ostalih igrača Škotske. Dvostruka mjerila?Kako god, engleski izbornik će bez njih dvojice morati na Češku koja je pokazala jako dobar nogomet na ovome prvenstvu. Pogotovo u prvom kolu, kada su lakoćom svladali Škotsku (2-0) golovima Patricka Schicka, a onda u prošlom kolu pošteno namučili Hrvatsku i uzeli joj bod.Česima je za prvo mjesto dovoljan bod, Englezima igra samo pobjeda, a rezultat ovog susreta mogao bi utjecati i na plasman Hrvatske. Ako Engleska pobijedi Češku, "Vatreni" s pobjedom protiv Škotske mogu biti i drugi, no tada će odlučivati razlika golova između Hrvatske i Češke. Dalićevi igrači su trenutno na -1, a Česi na +2. U slučaju da Česi osvoje bod ili upišu pobjedu, Hrvatska bi s tri boda protiv Škotske bila treća. Dakle, pobjeda od tri gola nad Škotima uz bilo koji poraz Češke sigurno bi nas odveo na drugo mjesto, ili sličan visoki poraz Češke uz minimalnu pobjedu nad Škotskom.Budu li Hrvatska i Češka izjednačeni i po gol-razlici (da, primjerice, Engleska pobijedi 2-0, a Hrvatska 1-0), dalje bi išli Česi zbog većeg broja postignutih golova.Bude li u Londonu 2-0 za domaćina, a Hrvatska pobijedi 2-1, onda bi Hrvatska i Češka bile potpuno poravnate i presudio bi manji broj kartona. Hrvatska trenutačno ima četiri žuta, Češka tri.No, mnogi se pitaju hoće li Englezi kalkulirati. S pobjedom bi osvojili prvo mjesto, ali bi zato išli na drugoplasiranog iz skupine F, a to mogu biti Francuska, Portugal ili Njemačka. Dakle, svakako društvo koje bi htjeli izbjeći pa upravo zbog toga mnogi smatraju da će Englezi ići na bod u ovome susret. On bi im donio drugo mjesto i lakši ždrijeb. A ne bi izgubili.